Úspěch studenta oboru dopravní a manipulační technika

Významného úspěchu dosáhl loňský absolvent Západočeské univerzity, Fakulty strojní, oboru dopravní a manipulační technika, kolejová vozidla Ing. Jakub Kalčík. Zúčastnil se 13. ročníku soutěže ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA | TECHNOLOGIE | INOVACE - SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ DIPLOMOVOU / BAKALÁŘSKOU PRÁCI Z OBORU DOPRAVA A DOPRAVNÍ STAVITELSTVÍ, kterou vypisuje Ministerstvo dopravy, se záměrem podpořit zájem o studium technických oborů na vysokých školách. Předání cen proběhlo slavnostně dne 16. 6. 2016 v Betlémské kapli.

Cenu rektora Západočeské univerzity v Plzni získal Ing. Jakub Kalčík, za diplomovou práci „Přepracování normálně rozchodného stoprocentně nízkopodlažního, plně otočného podvozku EVO na rozchod 1000 mm“. Vedoucím diplomové práce byl doc. Ing. Petr Heller, CSc. V práci navrhl, konstrukčně propracoval komplikované řešení úzkorozchodného podvozku. Jedná se o vytvoření zcela nové koncepce tramvajového podvozku pro úzký rozchod. Měla dokonce vazbu na skutečné potřeby firmy Pragoimex, vyrábějící a prodávající tramvajová vozidla. Řešení této práce vyžadovalo kreativní přístup a velkou tvůrčí invenci.

19.09.16